Mama

Znalezione obrazy dla zapytania mamaMama według definicji z Wikipedi to  kobieta, która jest rodzicem, urodziła i zazwyczaj jednocześnie wychowuje własne dziecko.”  
A według mnie to kobieta, która ogarnia cały świat dziecka. Potrafi nie spać całą noc, a kolejnego dnia być pełną życia matką. Wie co potrzebuje jej pociecha każdego dnia, godziny i minuty. Ma nerwy ze stali i cierpliwość lepszą niż sam anioł. Pomimo tego jak bardzo się martwi o swoje dziecko nie pokazuje tego. Tak samo tego jak czasem jest zmęczona. Potrafi stanąć nawet na głowie, jeżeli sprawa tego wymaga. Obroni swoje dziecko przed każdym złem i zawsze stanie za nim. A wszystko to robi bezinteresownie. Z miłości płynącej prosto z jej serca. To ona nosiła Cię pod swoim sercem przez 9 miesięcy. I nawet nie zdajesz sobie sprawy jak ciężko czasem było ubrać buty.
Znam nie jedną matkę, którą obserwuję w życiu codziennym. Widzę z dnia na dzień jak czasem jest ciężko. Bo ja nie będąc matką chyba rzuciłam bym to wszystko i uciekła. A one w dzień w dzień walczą, są cierpliwe, sprawiedliwe, odpowiedzialne i opiekuńcze. Chronią swoje rodziny. Potrafią z niczego wyczarować pyszny obiad i odnaleźć zagubione rzeczy. A, gdy pojawia się mama to wszystko jest na swoim miejscu i żaden potwór pod łóżkiem cię nie porwie.

Jak czasem widzę, że niektóre mamy potrafią wstać o 5rano, zaprowadzić swoje dzieci do przedszkola, pracować, sprzątać, robić obiad, odrabiać lekcje itd. To jestem pełna podziwu. Bo czasem niektórym z nas ciężko iść do szkoły, a ktoś musi nie tylko ogarniać swoje życie, ale też swoich dzieci. I nie ważne jak bardzo ją zranisz ona i tak będzie Cię zawsze kochać. Nawet jak z Twoich ust padną najgorsze świństwa ona i tak zawsze będzie przy Tobie czasem też gdy innych zabraknie. Wiesz, że na nią możesz liczyć niezależnie od sytuacji. To ona jest w zdrowiu i chorobie, w biedzie i bogactwie. Nie zapominaj o niej!

Paulina 

Ps: Nie będę znowu pisac że powróciłam na bloga, bo jak widzicie ze mną jest różnie. Jedyne o co proszę to trzymajcie kciuki może w końcu wróciłam :D 
  

Komentarze

  1. Cześć :) Piszesz bardzo fajnie i ciekawie. Ja kocham moją Mamę i bardzo szanuję - to kobieta, która wiele przeszła i zasługuje na to co najlepsze. Jestem jej wdzięczna za wszystko co zrobiła dla mnie i mojego rodzeństwa. Staram się jej pomóc ja umiem. Tęsknię czasami za nią ponieważ od 3 lat już razem nie mieszkamy ale wiem, że sobie radzi! Jest silna, niezależna, pracowita i piękna. Kobieta petarda! :) Matki są najbardziej niedoceniane na świecie... wielka szkoda. :( Mam nadzieję, że ja kiedyś zostanę mamą ( na ten moment nie mogę mieć dzieci). Moja mama jest już babcią dwójki wnucząt. Ostatnio się śmiałyśmy, że moja Mama ma życie składające się głownie z dzieci :D 4 własnych i nie wszystkie jeszcze "odchowane" i 2 wnucząt. Mojej siostrze trzeba pomagać w macierzyństwie. Dobrze, że piszesz na takie tematy. Pozdrawiam i zapraszam do mnie: https://lamliwypaznokiec.blogspot.com/2018/10/zdanie-ktorego-bardzo-nie-lubie.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Słowa ranią bardziej niż czyny

Włącz pozytywne myślenie

Porażka znaczy zwycięstwo?